Naprawa skrzyni biegów – czy może być potrzebna po wymianie oleju?

Rachunki, które niekiedy wystawiają mechanicy samochodowi potrafią czasem niemiło nas zaskakiwać. Jeśli zaniedbamy auto, będziemy je nadmiernie i nieprawidłowo eksploatować lub narażać się na stłuczki, nasz budżet mocno na tym ucierpi. Dlatego też warto dbać o poszczególne podzespoły, takie jak skrzynia biegów. Co jednak w przypadku, kiedy przezornie zdecydujemy się na wymianę olejów, a potem odkryjemy, że mechanizm uległ uszkodzeniu? Jaka może być przyczyna takiego zbiegu okoliczności? Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.

Naprawa skrzyni biegów – po statycznej wymianie

Czasem zrządzenie losu zadecyduje, że wymiana oleju zbiegnie się w czasie z awarią, mimo że tak naprawdę nie będzie między nimi związku. Prawidłowo przeprowadzona diagnostyka w serwisie samochodowym pomoże nam dotrzeć do prawdziwego źródła problemu. Jednak czasem zdarza się także, że statyczna wymiana oleju powoduje przemieszczenie się nagromadzonych zanieczyszczeń w okolice układu sterowania. Dzieje się tak dlatego, że do układu został wprowadzony nowy olej, bez uprzedniego wypłukania starej substancji. Powoduje to pogorszoną pracę oraz niekiedy konieczność naprawy skrzyni biegów.

Naprawa skrzyni biegów – jak tego uniknąć?

Jeśli posiadamy automatyczną skrzynię biegów, zmniejszymy ryzyko usterki, decydując się na dynamiczną wymianę oleju. Na czym taki zabieg polega? W przeciwieństwie do wymiany wykonywanej tradycyjnymi metodami, która zastępuje około 40 do 60% starego oleju, najnowocześniejsze rozwiązanie pozwala wypłukać cały środek smarny wraz z nagromadzonymi osadami. Dopiero wówczas wprowadzany jest świeży olej. W renomowanym warsztacie, możemy liczyć na to, że wykorzystane zostaną środki smarne zalecane przez producenta naszego auta lub oleje o porównywalnej jakości. Więcej na temat dynamicznej wymiany oraz naprawy skrzyni biegów można przeczytać na stronie warsztatu z Tarnowa https://slusarczyk-auto.pl/oferta/dynamiczna-wymiana-oleju-w-skrzyni-automatycznej. Artykuł kompleksowo opisuje cały proces, jednak o szczegóły można również dopytać fachowca na miejscu.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *